Pomoc Ławrze Poczajowskiej. Kolejna zbiórka

W dniach 2 – 12 kwietnia b.r. Parafia Prawosławna pw. Zaśnięcia NMP w Dubinach zorganizowała kolejną zbiórkę artykułów dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Ławrze Poczajowskiej na Ukrainie. Zbiórka odbywała się z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Pawła, Biskupa Hajnowskiego. Wielu darczyńców otworzyło swoje dobre serca na potrzeby bliźniego. Do zbiórki przyłączyły się parafie prawosławne: z Białegostoku – parafia pw. św. Jana Teologa, Św. Ducha, Zmartwychwstania Pańskiego, Wszystkich Świętych, Hagia Sophia; z Hajnówki – parafia św. Trójcy, św. Dymitra oraz św. Jana Chrzciciela; a także parafie Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie i Orzeszkowie; parafia św. Antoniego Pieczerskiego w Kuraszewie; św. Jerzego w Siemianówce; Zaśnięcia NMP w Kleszczelach; parafie Dekanatu Gródeckiego i Dekanatu Sokólskiego oraz Monaster Zwiastowania NMP w Supraślu;  Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów z Białegostoku, Bractwo śww. Cyryla i Metodego z Hajnówki, Niepubliczne Przedszkole im. św. młodzieńca Gabriela i Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 św. abp. Łukasza Wojno – Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich ofiarodawców udało się zebrać artykuły żywnościowe, środki czystości i środki chemiczne gospodarstwa domowego, artykuły higieniczne, produkty żywnościowe i środki czystości dla dzieci, ubrania, słodycze oraz pralki. Część zebranych artykułów zostanie przekazana do domu dziecka w Monasterze Wniebowstąpienia Pańskiego w Banczenach. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, proboszczom, duchowieństwu, parafianom, młodzieży z bractw parafialnych, uczniom z Liceum Ogólnokształcącego z DNJB w Hajnówce i wolontariuszom, którzy pracowali przy zbiórce, segregacji,  pakowaniu zebranych produktów i przygotowaniu do transportu. Za okazane serce i miłosierdzie wobec potrzebujących Spasi Hispodi!

Autor: ks. Andrzej Busłowki

Zdjęcia: ks. Andrzej Busłowki, ks. Marek Litwiniuk