Pamięć świętych Apostołów Piotra i Pawła w hajnowskim soborze św. Trójcy

12 lipca Matka Cerkiew celebruje pamięć świętych sławnych i chwalebnych apostołów Piotra i Pawła, których Cerkiew w swych liturgicznych tekstach opiewa jako koryfeuszów, którzy byli rozdzieleni ciałami i zjednoczeni duchem. W przededniu tego święta w hajnowskim soborze świętej Trójcy Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski przewodniczył uroczystemu nabożeństwu całonocnego czuwania. Po zakończeniu nabożeństwa ze słowem do Jego Ekscelencji zwrócił się proboszcz ks. mitrat Michał Niegierewicz, który w imieniu katedralnego duchowieństwa i zebranych wiernych złożył Władyce najserdeczniejsze życzenia z okazji wspomnienia niebiańskiego patrona biskupa Pawła. Ks. Dziekan w swych słowach podkreślił, że biskup niesie niezwykle trudny i odpowiedzialny krzyż przed Bogiem za powierzony mu lud. W dowód chrześcijańskiej miłości ks. Dziekan wręczył Władyce bukiet czerwonych róż, po czym zostały odśpiewane tradycyjne życzenia wielu długich i dobrych lat!

Autor i zdjęcia: ks. Nikita Kazakiewicz