Pierwszy dzień przesłuchań konkursowych hajnowskiego Festiwalu

15 września, po poniedziałkowym Koncercie Inauguracyjnym, ponownie w soborze św. Trójcy rozbrzmiała pełna duchowości muzyka cerkiewna. Miał wówczas miejsce pierwszy dzień festiwalowych przesłuchań konkursowych. Przybyłym chórom przysłuchiwali się Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski oraz Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Andrzej, Biskup Supraski, duchowni okolicznych parafii, mieszkańcy Hajnówki i regionu, przebywający w tym czasie w mieście turyści. Oceny występów podczas dwudniowych przesłuchań, dokonywać będzie jury konkursowe w składzie: Prof. dr hab. Włodzimierz Wołosiuk, Prof. dr. Hab. Grzegorz Pecka, Prof. Jan Połowianiuk, ks. dr Alexandrel Barnea, Aleksandr Brandaws, ks. Dmitryi Bułgarskij. Do przesłuchań przystąpiło siedem chórów z Polski, prezentujących różnorodny repertuar utworów. Wystąpili:

• Kwartet Parafii Prawosławnej Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Werstoku – Werstok (Polska)
  • Chór Parafii Prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Czyżach – Czyże (Polska)
  • Chór Parafii Prawosławnej Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach – Dubiny (Polska)
  • Chór Rodzinny Parafii Przymonasterskiej w Supraślu – Supraśl (Polska)
  • Chór dziecięco – młodzieżowy „Szyszkin lies” Parafii Prawosławnej Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Hajnówce – Hajnówka (Polska)
  • Chór „Kantanta Amon” – Białystok (Polska)
  • Katedralny Chór Soboru Świętej Trójcy w Hajnówce – Hajnówka (Polska).

Za: www.festiwal.cerkiew.pl

« 1 z 18 »