Biskup hajnowski Paweł z wizytą w Szkole Podstawowej w Czyżach

W dniu 03.11.2022 Jego Ekscelencja Biskup Hajnowski Paweł złożył wizytę w Szkole Podstawowej w Czyżach. Władyce towarzyszył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżach Marcin Bołtryk. Jego Ekscelencję przywitał proboszcz parafii w Czyżach ks. Leon Anchim oraz dyrektor szkoły Mirosław Pietkiewicz, katecheci ks. Leszek Suproniuk oraz Magdalena Zabrocka. Kwiatami Jego Ekscelencję przywitali uczniowie. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą Otcze Nasz, po czym głos zabrał dyrektor szkoły, który serdecznie przywitał Władykę oraz wszystkich zebranych. Chwilę później z częścią artystyczną wystąpili uczniowie. Zebrani mogli wysłuchać poezji religijnej oraz pieśni paraliturgicznych. Po zakończeniu części artystycznej dzieci miały możliwość zadać Władyce pytania. Było ich bardzo dużo. Najodważniejsze były przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III, którzy pytali Władykę m.in. o znajomość języków obcych, wykształcenie czy hobby. Gdy Władyka odpowiedział na nurtujące dzieci pytania, zwrócił się do nich ze słowami podziękowania za piękne przywitanie, wspaniałą część artystyczną oraz wszystkie pytania. Władyka zwrócił uwagę na to, iż rodzice, szkoła oraz Cerkiew mają kluczową rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń. Zwrócił również uwagę na kluczową rolę nauczycieli. To dzięki ich pracy młodzież nabywa wiedzę i rozwija prawidłowe postawy etyczne i moralne. Ekscelencja podziękował gronu pedagogicznemu za ich trud w kształceniu dzieci i młodzieży. Na zakończenie oficjalnej części Władyka podziękował wszystkim za tak pięknie przygotowaną uroczystość, a dzieciom podarował słodycze. Po zakończeniu oficjalnej części Władyka spotkał się z dyrektorem szkoły oraz nauczycielami. W czasie spotkania Władyka zapoznał się z pracą szkoły oraz katechetów nauczania religii prawosławnej.

Autor: Redakcja

Zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Czyżach