Biskup hajnowski Paweł przewodniczył rekolekcjom duchowieństwa Dekanatu Narewskiego

W dniu 14 grudnia 2022 roku, z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w parafii pw. św. ap. i ew. Łukasza w Tyniewiczach Dużych odbyły się bożonarodzeniowe rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Narewskiego. Tegorocznym rekolekcjom przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Paweł Biskup Hajnowski. Zebrani duchowni od wczesnych godzin porannych przystępowali do sakramentu spowiedzi, której wysłuchiwał ks. mitrat Eugeniusz Kosakowski. O godzinie 9.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji biskupa Pawła rozpoczęła się święta Liturgia w której uczestniczyli wszyscy duchowni dekanatu. Ze słowem pouczenia do wiernych zwrócił się ks. prot. Jerzy Klimiuk, wikariusz Parafii Prawosławnej pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Klejnikach. Kaznodzieja bardzo wyraźnie podkreślił znaczenie przyjmowania św. Eucharystii w dobie złożonych czasów, jako boskiej mocy i sile, która niweczy wszelkie zło i unicestwia wszelką niemoc duchową. Duchowny zaznaczył, że pomocy należy zawsze szukać u Boga i w św. Eucharystii. Po zakończeniu św. Liturgii, Jego Ekscelencja biskup Paweł skierował do wiernych i duchowieństwa słowo w którym zwrócił uwagę mówiąc, że idąc drogą postu powinniśmy starać się wzmocnić naszą modlitwę. Natomiast nasze serce powinno bacznie patrzeć na to co się dzieje wokół nas. Właściwą drogą do zbawienia jest droga pokory, która rodzi w nas miłość do Boga i bliźniego. Zwracając się bezpośrednio do braci kapłanów hierarcha dodał, że nie jest to proste, ale każdy, a zwłaszcza kapłan musi pracować nie tylko nad sobą jak i nad wiernymi, bowiem taka jest rola każdego z nas. Jego Ekscelencja życzył, by w spokoju przeżyć post, aby po jego zakończeniu w zdrowiu i duchowej radości przeżywać Narodzenie Chrystusa. Tegoroczne rekolekcje bożonarodzeniowe zakończył wspólny posiłek oraz spotkanie duchowieństwa, podczas którego omówiono bieżące sprawy Dekanatu Narewskiego.

Autor i zdjęcia: ks. Bogumił Korniluk