Zimowy wyjazd BMP przy parafii św. Dymitra w Hajnówce

Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy Parafii św. Dymitra w Hajnówce stara się aktywnie spędzać wolny czas. Przygotowanie i realizacja pielgrzymek, wycieczek czy spotkań uczy samodzielności i współpracy. Jest też najlepszym sposobom na integrację. W dniu 02-02-2022 r., dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Hajnówka, została zorganizowana, w ramach miejskiego programu „Akcja Zima 2023 – Aktywne Ferie”, autokarowa wycieczka do Białegostoku. Organizatorzy zimowego wyjazdu promując aktywne formy spędzania wolnego czasu zaprosili uczestników na lodowisko. Najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta w Parafii prawosławnej pw. św. Ducha. Uczestnicy, pod opieką ks. Ignacego Szweca, zapoznali się z historią parafii i obejrzeli parafialne świątynie. Mieli również wyjątkową okazję, aby zapoznać się z kulisami pracy Radia Orthodoxia odwiedzając redakcję radia. Wyjazd do Białegostoku uzupełnił seans kinowy i pyszny obiad.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Natalia Sienkiewicz