Koncert Galowy 42. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej

Zwieńczeniem tygodniowego święta muzyki cerkiewnej w Hajnówce był Koncert Galowy 42. MFHDMC, podczas którego zaprezentowały się nagrodzone i wyróżnione chóry. Wydarzenie zaszczycił swą obecnością Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski. 42. Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej podsumował, pełniący rolę gospodarza, starosta hajnowski Andrzej Skiepko mówiąc między innymi: Z Bożą pomocą, pomimo trudności, udało się nam po raz kolejny zorganizować to wielkie przedsięwzięcie. Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej jest wydarzeniem promującym nasz region, naszą małą ojczyznę. Jednoczy nas i skupia wokół piękna, którego źródłem jest miłość do Boga. Starosta podziękował organizatorom za przygotowanie i realizację Festiwalu, chórom za udział, sponsorom za wsparcie finansowe. Festiwal został zorganizowany z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i Całej Polski, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem Festiwalu jest Województwo Podlaskie.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Tomasz Grześ