XXXIII Piesza Pielgrzymka z Hajnówki na św. Górę Grabarkę

Z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i Całej Polski, w dniu 15 sierpnia 2023 r., z Hajnówki wyruszyła XXXIII Piesza Pielgrzymka na Święta Górę Grabarkę. Pielgrzymkę zainaugurowała św. Liturgia, celebrowana w cerkwi p/w Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po jej zakończeniu pielgrzymi udali się w trzydniową drogę. Tegoroczna trasa wiodła przez Dubicze Cerkiewne, Saki, Suchowolce, Kośną, Rogacze i Telatycze. Duchowieństwo i wierni każdej z parafii, przez które przechodziła hajnowska pielgrzymka, otoczyli pielgrzymujących serdeczną opieką, przygotowując posiłki i organizując noclegi. Z modlitwą i wieloma intencjami w sercach oraz niesionymi krzyżami pielgrzymi pokonali ponad 70 km, aby 17 sierpnia, dzięki Bożej opatrzności, dotrzeć do celu swej pieszej, modlitewnej podróży.  Na Świętej Górze Grabarce, po tradycyjnym trzykrotnym okrążeniu cerkwi na kolanach, poświęcono pielgrzymkowe krzyże. Tegoroczna pielgrzymka z Hajnówki na Świętą Górę Grabarkę była jedną z najliczniejszych, zgromadziła ponad 350 uczestników. Na ogromne słowa uznania i podziękowania zasługują wszyscy zaangażowani w jej przebieg i organizację.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Krzysztof Onikijuk, Aleksander Wasyluk