Półkolonie w Parafii św. Dymitra w Hajnówce

W dniach 21 – 26 sierpnia 2023 r., w hajnowskiej Parafii św. Dymitra, zorganizowane zostały wakacyjne półkolonie. Wzięli w nich udział najmłodsi mieszkańcy Hajnówki. Wspólne posiłki, warsztaty plastyczne, gry i zabawy, a przede wszystkim modlitwa, która inaugurowała i kończyła każde spotkanie, zintegrowały grupę. Aktywnie spędzony czas dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, nowych umiejętności i wiedzy. Ważnym elementem półkolonii był udział w działaniach przygotowanych w ramach, realizowanego przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Hajnówka, projekcie „Podlasie różnorodne, wyjątkowe i piękne. Stąd jestem. Podlaska gwara i obyczaje.” Uczestnicy letniego wypoczynku, starając się używać lokalnej gwary, wzięli udział w plenerze rysunkowym oraz warsztatach haftu na ludowo inspirowanego ręcznikiem obrzędowym.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Aleksandra Jurczuk, autor