Jego Ekscelencja biskup Paweł uczestniczył w uroczystościach w Nadleśnictwie Hajnówka

W środę, 04 października 2023 r., w Nadleśnictwie Hajnówka odbyła się wielka uroczystość – jednostka otrzymała sztandar nadany przez dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Andrzeja Nowaka. W uroczystości udział wzięli między innymi sekretarz stanu Ministerstwa Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Michał Wiśniewski, senator Jacek Bogucki i poseł Jarosław Zieliński. Matką chrzestną sztandaru została Krystyna Szyszko – wdowa po prof. Janie Szyszko. Uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru rozpoczęła się mszą świętą, w której uczestniczyli duchowni katoliccy z biskupem seniorem Antonim Pacyfikiem Dydyczem i prawosławni z biskupem hajnowskim Pawłem. Kazanie ściśle związane z tematyką ochrony Puszczy Białowieskiej i roli leśników w jej ochronie wygłosił ks. prałat Zbigniew Rostkowski. Symboliczne wbicie gwoździ w nowy sztandar nastąpiło po zakończeniu mszy, jako pierwszy uderzał młotkiem w drzewiec sztandaru dyrektor RDLP w Białymstoku – Andrzej Nowak, następnie gwoździe wbijali Krystyna Szyszko, biskup senior Antoni Pacyfik Dydycz, prawosławny biskup hajnowski Paweł oraz poseł Jarosław Zieliński, wiceminister Dariusz Piontkowski, senator Jacek Bogucki i wiceminister Michał Wiśniewski, a także reprezentanci samorządów, służb mundurowych i kapłani. Po poświęceniu sztandaru i wbiciu gwoździ, nadleśniczy hajnowski Mariusz Agiejczyk przekazał sztandar pocztowi sztandarowemu, a wybrani pracownicy nadleśnictwa złożyli ślubowanie.

Za: www. https://hajnowka.naszemiasto.pl