Uroczyste zwieńczenie warsztatów pisania ikon w Hajnówce

W niedzielę 29 października uroczyście podsumowano warsztaty pisania ikon, będące kolejnym etapem projektu „Podlasie różnorodne, wyjątkowe i piękne. Stąd jestem. Podlaska gwara i obyczaje”. Projekt realizowany jest przez Parafię prawosławną św. Dymitra w Hajnówce oraz Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Hajnówce, przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Hajnówka. Warsztaty prowadziła Natalia Kozak „Pracownia Ikonograficzna”. Wyeksponowane podczas św. Liturgii ikony, dzieło wytężonej, warsztatowej pracy, zostały poświęcone po jej zakończeniu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz to co najważniejsze, własnoręcznie napisaną ikonę, która od tego dnia zostanie otoczona modlitwą w małych, domowych cerkwiach adeptów sztuki pisania ikon.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Rafał Kozak