V Sretienskije suboty w Dubinach

Sretienskije suboty” to cykliczne wydarzenie w Parafii p/w Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy, w ramach którego odbywają się spotkania dla dzieci i młodzieży o różnorodnej tematyce. W roku 2024, w trakcie V edycji wydarzenia, były to: warsztaty teatralno – aktorskie i rękodzieło mydlarskie. Dwudziestego czwartego lutego oraz dziewiątego marca odbyły się warsztaty teatralne, podczas których dzieci oraz młodzież miały okazję zagłębić wiedzę na temat teatru, aktorstwa oraz emisji głosu. Podczas zajęć grupa, po przez zabawę, uczyła się współdziałania i prawidłowego operowania głosem podczas wystąpień publicznych. Drugiego marca młodzi adepci śpiewu cerkiewnego, skupieni wokół dziecięcego chóru parafialnego, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach mydlarskich. Salka parafialna zamieniła się w warsztat prawdziwego mydlarza. Każdy mógł wykonać mydełko w wybranym kolorze, kształcie i zapachu. Pod bacznym okiem dyrygentki dzieci wykonywały wymarzone mydełka, które później mogły zabrać do domu. Ostatnie spotkanie było zwieńczeniem wydarzenia. Grupa mogła się zintegrować biorąc udział w zabawie terenowej.

Autor i zdjęcia: Patrycja Siemiacka