Biskup hajnowski Paweł przewodniczył uroczystościom w Klejnikach

W czwartek szóstego tygodnia po święcie Paschy, Cerkiew prawosławna świętuje Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa. Święto to zaliczane jest grona dwunastu wielkich świąt i obchodzone jest zawsze w czterdziesty dzień po Zmartwychwstaniu, jest ono świętem ruchomym, którego data uzależniona jest od Paschy. W tym roku parafię w Klejnikach zaszczycił swoją obecnością Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski, który w asyście duchowieństwa Dekanatu Narewskiego przewodniczył św. Liturgii. Podczas nabożeństwa kazanie wygłosił ks. Roman Dubiński. Uroczystości zakończyły się procesją wokół świątyni, po której ze słowami świątecznych pozdrowień zwrócił się do zebranych Jego Ekscelencja biskup Paweł. Na koniec proboszcz Parafii w Klejnikach, ks. mitrat Jerzy Kulik, podziękował Jego Ekscelencji za przewodniczenie świątecznym uroczystościom oraz wszystkim zebranym za wspólną modlitwę.

Autor i zdjęcia: ks. Jerzy Klimiuk