Pierwszy Tydzień Wielkiego Postu

Podczas pierwszego tygodnia Wielkiego Postu Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Paweł Biskup Hajnowski celebrował nabożeństwa w świątyniach dekanatu hajnowskiego. Pierwszego dnia w poniedziałek 11 marca w Soborze Św. Trójcy w Hajnówce Władyka Paweł odprawił Wielkie Powieczerze oraz kanon Pokutny Św. Andrzeja z Krety.  W pozostałe dni Jego Ekscelencja celebrował nabożeństwa w cerkwiach w Dubinach, Hajnówce- św. Jana Chrzciciela oraz św. Dymitra Sołuńskiego . Po zakończeniu tych nabożeństw Bp Paweł zwracał się do wiernych z arcypasterskim pouczeniem.

W środę i piątek ( 13.03 i 15.03.) Władyka Paweł celebrował  w Soborze Św. Trójcy w Hajnówce Liturgię Uprzednio Poświęconych Darów w asyście miejscowego duchowieństwa. W piątek pod koniec liturgii Biskup Paweł  odsłużył kanon do św. Teodora Tyrona oraz poświęcił koliwo.

Tego samego dnia wieczorem, Jego Ekscelencja przewodniczył  w Siemianówce panichidzie w intencji zmarłego proboszcza śp. ks.mitrata Mikołaja Szabelana.

ks. Paweł Sterlingow