Pierwszy tydzień Wielkiego Postu w Nowoberozowie

Zakończył się I tydzień Wielkiego Postu.  W Parafii Prawosławnej Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie zgodnie z tradycją nabożeństwa odbywały się codziennie. Licznie przybyli wierni rozpoczęli okres duchowych zmagań. W poniedziałek, wtorek, środę oraz czwartek o godzinie 16.00 sprawowane było Wielkie Powieczerze z czytaniem Kanonu Pokutnego św. Andrzeja z Krety. W piątek rano proboszcz parafii ks. Jan Kazimiruk w asyście diakona ks. Jana Prokopiuka celebrował św. Liturgię Uprzednio Poświęconych Darów wraz z kanonem św. Teodora z Tyru oraz oświęceniem koliwa ku upamiętnieniu wielkiego cudu jakiego dokonał. Wieczorem o godzinie 18.00  odprawiony został Akatyst Męki Pańskiej. Tygodniowe nabożeństwa zwieńczył molebień sprawowany w Niedzielę Tryumfu Prawosławia, podczas którego wierni dziękowali Bogu za opiekę, jak i modlili się o jedność Cerkwi oraz o ochronę przed podziałami i herezjami.

Adrian Kazimiruk

Zdjęcia: Autor.