Święto w cerkwi Jana Teologa w Nowoberezowie

Dnia 21 maja Cerkiew czci pamięć św. ap. i  ew. Jana Teologa. Szczególnie uroczyście pamięć tego świętego czczona jest w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie – znajduje się tam cerkiew (jedna z dwóch – tzw. „drewniana”) poświęcona świętemu apostołowi. Boskiej Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz, Arcybiskup Bielski, w asyście duchownych i licznie zgromadzonych wiernych parafii, jak i przybyłych gości. Podczas małego wyjścia Arcybiskup Grzegorz nagrodził wikariusza hajnowskiej parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela – ks. mgr Ignacego Szweca – prawem noszenia kamiławki. Kazanie po odczytaniu fragmentu Ewangelii wygłosił ks. Piotr Kamieński – proboszcz parafii w Kuraszewie. Nabożeństwa zakończyła procesja wokół cerkwi, po której do zebranych zwrócił się ze słowem abp Grzegorz, pozdrawiając wiernych i duchowieństwo z okazji święta oraz życząc aby po modlitwach orędownika niebiańskiego św. Ap. Jana Teologa, Miłościwy Bóg zachował wszystkich w dobrym zdrowiu i darował nieustającą miłość do bliźniego.

Autor: Adrian Kazimiruk

Zdjęcia: Autor.