Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt Moja ilustracja do niedzielnej Ewangelii

Po Św. Liturgii w niedzielę 2 czerwca 2019 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Parafię Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach w miesiącu kwietniu 2019 r. Uczestnicy mieli za zadanie zilustrowanie fragmentu niedzielnej Ewangelii (czytanej podczas św. Liturgii w okresie od kwietnia do 6 czerwca – święta Wniebowstąpienia Pańskiego) w formie pracy plastycznej. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz zdolności plastycznych i zachęcenie uczestników do prezentowania własnych umiejętności, przybliżanie uczniom treści biblijnych i aktywizowanie do kontaktu z Biblią. Spośród nadesłanych prac Jury wyłoniło laureatów:

Kategoria: Przedszkole

I miejsce Olek Skiepko, kl. „0”

II miejsce Błażej Zabrocki, 6 lat

III miejsce Emil Łomaszkiewicz, 6 lat

Wyróżnienie Mateusz Kalinowski, 4 lata

Kategoria: Klasy I-III

II miejsce Arkadiusz Kalinowski, kl. II

III miejsce Ksenia Litwiniuk, kl. I

Kategoria: Klasy IV-VI

I miejsce Agata Kiersnowska, kl. VI

I miejsce Marysia Ryszczuk, kl. IV

III miejsce Gabriel Litwiniuk, kl V

Nagroda specjalna Agata Janowska

Ponadto z okazji przypadającego na dzień 1 czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkie dzieci obecne w cerkwi otrzymały słodki upominek.

Autor: ks. Marek Litwiniuk

Zdjęcia: ks. Andrzej Busłowski