Parafialny dzień dziecka w Parafii Św. Trójcy

W dniu 08.06.2019 w parafii Św. Trójcy w Hajnówce odbył się  parafialny dzień dziecka który rozpoczął się Świętą Liturgią oraz nabożeństwem dziękczynnym. Ten dzień był wyjątkowy ponieważ poświęcony naszym najmłodszym parafianom. Dzieci to nasza przyszłość, radość i powód do dumy. Podczas nabożeństw wspólnie śpiewały: Dziecięcy Chór Soboru Świętej Trójcy ( dyrygentka Justyna Marczuk)  i Chór „Szyszkin Lies” z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Hajnówce (dyrygentka Paulina Skiepko). Po zakończonej modlitwie, tuż obok Soboru, zostało przygotowane „Rodzinne spotkanie z urozmaiceniami“ (słodki poczęstunek, gry, zabawy, dobroczynny kiermasz „rzeczy bardzo potrzebnych“). Każdy z uczestników miał okazję, aby wspomóc oddział dziecięcy hajnowskiego szpitala. „Parafialny Dzień Dziecka“ został zorganizowany dzięki współpracy: Parafii Prawosławnej p/w Świętej Trójcy w Hajnówce, Nadleśnictwa Hajnówka i Instytutu Kultury Prawosławnej w Hajnówce.

Autor: ks. Marek Jurczuk

Zdjęcia: Autor.