Spotkanie leśników z hierarchami P.A.K.P.

Z Błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, Dyrekcja Regionalna Lasów Państwowych zorganizowała dnia 11 czerwca już dziesiąte coroczne spotkanie leśników z hierarchami   i duchowieństwem Naszej Cerkwi. W bieżącym roku spotkanie odbyło się w Nadleśnictwie Czarna Białostocka, tematem spotkania było ,,Duchowieństwo i Leśnicy dla Puszczy Knyszyńskiej”. W spotkaniu wzieli udział; J.E. Abp Białostocko – Gdański Jakub, Abp Wrocławsko – Szczeciński Jerzy, Bp Hajnowski Paweł, Bp Supraski Andrzej, bp Siemiatycki Warsonofiusz, dziekani z diecezji Warszawsko- Bielskiej i Białostocko – Gdańskiej, proboszczowie parafii znajdujących się na terenie nadleśnictwa oraz kapelani. Zebranych gości powitał dyrektor RDLP w Białymstoku Andrzej Józef Nowak, wyrażając swoją wdzięczność za przybycie i udział w spotkaniu tak zacnych gości w nadziei, iż takie spotkania będą odbywały się także w przyszłości. JE abp Jakub również podziękował za zaproszenie i wyraził potrzebę kontynuowania tego rodzaju spotkań. Jego Ekscelencja zauważył, że każdego roku były poruszane problemy dotyczące pracy leśników, a w tym roku jest ich najmniej co bardzo cieszy. Biskup Hajnowski Paweł odczytał list Jego Eminencji skierowany do leśników w którym zostało zaznaczone, że praca leśników jest ściśle związana z przyrodą, są oni kontynuatorami dzieła zapoczątkowanego jeszcze w raju, kiedy to Bóg dał polecenie człowiekowi aby czynił Ziemię sobie poddaną i mądrze ją zarządzał. Po części oficjalnej odbyła się prezentacja nadleśnictwa i zwiedzanie starej wyłuszczarni w Czarnej Białostockiej. O godzinie 12:30 został odsłużony molebien w Parafii Prawosławnej pw. Świętych Niewiast Niosących Wonności, któremu przewodniczył arcybiskup Wrocławsko – Szczeciński Jerzy. Po nabożeństwie zebrani goście przejechali do Rezerwatu przyrody „Starodrzew Szyndzielski”. Leśnicy wyrazili swoją wdzięczność Metropolicie Sawie za wstawiennictwo i wsparcie w ich sprawach i problemach związanych z byciem w mniejszości.

Autor: ks Mirosław Świderski

Zdjęcia: Autor