Biskup Hajnowski uczestniczył w konferencji naukowej w Odessie

Na zaproszenie Metropolity Odesskiego i Izmailskiego Agatangela, Jego Ekscelencja Biskup Hajnowski Paweł, z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w dniu 20 lipca 2019 roku wziął udział w Międzynarodowej Konferencji „Atoskie dziedzictwo i tradycje hezychazmu w historii i kulturze Ukrainy”. W konferencji udział wzięli przedstawiciele 11 państw świata, wśród których Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny reprezentowali mnisi z Monasteru Świętego Onufrego w Jabłecznej: Ihumen Makary, hieromnich Piotr, hierodiakon Jarosław, a także profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie – dr hab. Jerzy Ostapczuk. Jego Ekscelencji Biskupowi Hajnowskiemu Pawłowi towarzyszył diakon Marek Łopatiuk z parafii Hagia Sofia w Warszawie. Biskup Paweł odczytał okolicznościowy adres skierowany do uczestników konferencji przez Zwierzchnika naszej Cerkwi Jego Eminencję Metropolitę Sawę oraz w imieniu Metropolity przekazał Częstochowską Ikonę Matki Boskiej Jego Ekscelencji Metropolicie Odesskiemu i Izmailskiemu Agatangelowi z okazji jego jubileuszu 80-tych urodzin.

Zdjęcia: diakon Marek Łopatiuk