Wyruszyła VII Piesza Pielgrzymka Hajnówka – Poczajów

W dniu 21 lipca 2019 roku z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski, z Parafii Prawosławnej p.w. Św. Trójcy w Hajnówce wyruszyła VII  Piesza Pielgrzymka Hajnówka – Poczajów, do Monasteru Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Poczajowie na Ukrainie na święto Poczajowskiej Ikony Matki Bożej. Pierwszy dzień długiej, około 450-cio kilometrowej pieszej wędrówki rozpoczął się od Świętej Liturgii, podczas której większość pielgrzymów przystąpiła do świętych sakramentów Spowiedzi i Eucharystii. Po zakończeniu nabożeństwa sprawowany był błagalny molebien. Słowami wspólnej modlitwy pielgrzymi prosili Boga o błogosławieństwo, siły duchowe i cielesne. Duchową opiekę nad tegoroczną pielgrzymką sprawuje Biskup Hajnowski Paweł. W tegorocznej pielgrzymce z Hajnówki wyruszyło około 40 pątników z Polski wraz z duchownymi: ks. prot. Piotrem Rajeckim, ks. Ignacym Szwecem i ks. Krzysztofem Kuderskim. Pątnicy z Bożym błogosławieństwem dotrą do Poczajowa 5 sierpnia.

Autor: Dawid Jakubowski

Zdjęcia: Autor