Wizyta Metropolity Nektariusza w Hajnówce

dav

W dniu 18-08-2019, w przeddzień święta Przemienienia Pańskiego, Hajnówkę odwiedził Metropolita Argolidy Nektariusz (Grecka Cerkiew Prawosławna) wraz z towarzyszącym mu duchowieństwem i czterdziestoosobową grupą młodzieży. Szacownych gości powitali, a następnie otoczyli opieką Jego Ekscelencja Biskup Hajnowski Paweł wraz z klerem Soboru Świętej Trójcy. Najważniejszym punktem wizyty była wspólna modlitwa podczas Świętej Liturgii. Metropolita Nektariusz jest rodzonym bratem ikonopiscy Dimitriosa Andonopulosa, który wykonał polichromie w hajnowskim Soborze Świętej Trójcy. Arcypasterz podkreślił ten fakt w słowach skierowanych do zebranych. Podziękował  za serdeczne przyjęcie i zapewnił o szczególnej więzi, która łączy Władykę z Hajnówką i hajnowianami. Biskup Paweł, nawiązując do treści niedzielnej Ewangelii, powiedział, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość naszej Cerkwi. Zaznaczył, że tylko dzięki Cerkwi Chrystusowej możemy osiągnąć zbawienie. Podziękował przybyłym za wizytę, życząc wielu duchowych doznań podczas zbliżających się uroczystości na Świętej Górze Grabarce.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Autor