Biskup Hajnowski wziął udział w jubileuszowych uroczystościach „Hajnowskiego Białorusa”

W dniach 28-29 września 2019 r. odbył się IV Zjazd Absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, zorganizowany z okazji siedemdziesięciolecia szkoły. Modlitewną inauguracją tego wydarzenia był dziękczynny molebien, celebrowany przez Jego Ekscelencję Biskupa Pawła w hajnowskim Soborze Świętej Trójcy, wieczorem dnia poprzedzającego oficjalne uroczystości. Po zakończonej modlitwie Władyka zwrócił się do zebranych absolwentów, uczniów i grona pedagogicznego, gratulując jubileuszu oraz życząc wszelkiej pomyślności. W sobotę 28 września miała miejsce oficjalna część uroczystości, których gospodarzem był  Igor Łukaszuk, dyrektor Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce. Gospodarz powitał zebranych absolwentów oraz przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. Jego Ekscelencja Biskup Hajnowski Paweł, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej Władimir Czuszew, Podlaska Wicekurator Oświaty Elżbieta Kamińska, Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko, Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka Ireneusz Kiendyś. W trakcie uroczystości Jego Ekscelencja w imieniu zwierzchnika naszej Cerkwi Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i Całej Polski odczytał list gratulacyjny skierowany do Dyrekcji Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, oraz wszystkich uczestników jubileuszowego zjazdu. Po zakończeniu części oficjalnej oraz występach artystycznych miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej Historia  Szkoły i Zjazdów.

Autor: ks. Mariusz Jurczuk

Zdjęcia: Małgorzata Simoniuk, autor