Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Hajnówce

W dniu 20-10-2019 w Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce uroczyście obchodzono Dzień Nauczyciela. Podczas drugiej niedzielnej Świętej Liturgii zanoszono szczególne modlitwy za wszystkich pracowników szkół i placówek oświatowych. Po Liturgii został odsłużony dziękczynny molebien. Do przybyłych dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników szkół i przedszkoli zwrócił się ks. prot. Mariusz Jurczuk. Podkreślając, że praca każdego nauczyciela zasługuje na najwyższe uznanie i wyrazy wdzięczności, złożył im życzenia zdrowia, pomyślności, dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym. Po nabożeństwie miało miejsce spotkanie w sali parafialnej, w czasie którego zgromadzeni wysłuchali referatu „Znaczenie laikatu w Cerkwi”.  Uroczystości, jak co roku, zostały zorganizowane przez Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej oraz hajnowskie koło Bractwa św. Św. Cyryla i Metodego.

Autor: Mirosław Cetra

Zdjęcia: Aleksanadra Jurczuk