Biskup Hajnowski Paweł przewodniczył rekolekcjom duchowieństwa Dekanatu Warszawskiego

W dniach 14-15 grudnia br. w katedrze metropolitalnej św. Marii Magdaleny w Warszawie miały miejsce rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Warszawskiego. W poniedziałek wieczorem, przed rozpoczęciem jutrzni spowiednik okręgu ks. mitrat Jerzy Tofiluk odczytał modlitwy przed spowiedzią, po czym zwrócił się ze słowem pouczenia. W trakcie jutrzni duchowni przystąpili do sakramentu spowiedzi. Kolejnego dnia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji biskupa Pawła sprawowana była św. Liturgia, w trakcie której duchowni przystąpili do sakramentu Świętej Eucharystii. Po zakończonej św. Liturgii, biskup Paweł przekazał wszystkim pozdrowienia i błogosławieństwo Jego Eminencji metropolity Sawy. Hierarcha przypomniał ponadto istotę obu misteriów, do których przystąpiło zgromadzone duchowieństwo: Sakrament spowiedzi pozwala nam zrozumieć nasz duchowy upadek, ujrzeć nasze osobiste grzechy i tym samym oczyszcza ludzką duszę i serce. Wszystko po to, aby człowiek przemienił swoje dotychczasowe życie i stał się lepszyWyjątkowość i piękno dzisiejszego dnia – kontynuował Jego Ekscelencja – zawiera się w tym, iż wszyscy razem zjednoczyliśmy się wokół jednego Kielicha w Najświętszym Ciele i Krwi Zbawiciela. Kończąc hierarcha życzył, aby post w którym obecnie znajdujemy się przeżyć godnie, by w radości duchowej spotkać święto Narodzenia Chrystusa.

Autor: ks. Adam Magruk

Zdjęcia: protodiakon Rafał Dmitruk, diakon Igor Kutovyj