XI rocznica śmierci arcybiskupa Mirona

10-04-2021 r.,  w dniu jedenastej rocznicy katastrofy smoleńskiej, w soborze św. Trójcy w Hajnówce, modlitwą podczas świętej Liturgii i panichidy uczczono pamięć tragicznie zmarłych. Po zakończeniu nabożeństwa duchowieństwo wraz z przedstawicielami władz samorządowych oddało hołd ś. p. arcybiskupowi Mironowi, składając kwiaty przy tablicy pamiątkowej znajdującej się w dolnej świątyni hajnowskiej katedry.

Biskup Hajnowski Paweł, z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w tym dniu przewodniczył boskiej Liturgii w parafii prawosławnej p/w św. Archanioła Michała w Orli, po czym celebrował nabożeństwo żałobne, w związku z XI rocznicą śmierci arcybiskupa Mirona oraz 40 dniem po śmierci wieloletniego proboszcza orlańskiej parafii ks. prot. Aleksandra Tokarewskiego.

Wieczna o Tobie pamięć Władyko Mironie!!! Христос Воскресе!

Autor: Jerzy Marczuk