Paschalny Poniedziałek w parafii p/w św. Jana Chrzciciela w Hajnówce

Pascha, święto Zmartwychwstania Chrystusa, to centralny punkt nauki jak i życia każdego prawosławnego chrześcijanina. W drugi dzień tego radosnego święta, cerkiew p/w Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Hajnówce odwiedził z duszpasterską, modlitewną wizytą Jego Ekscelencja, Najprzewielbniejszy Paweł, Biskup Hajnowski. Uroczysty dzień rozpoczął się o godzinie 800 od nabożeństwa Paschalnej Jutrznii, celebrowanej przez proboszcza parafii ks. Jan Romańczuka. Następnie miejscowe duchowieństwo przywitało przybyłego hierarchę. Podczas świętej Liturgii Jego Ekscelencja zwrócił się do zebranych ze słowami kazania. Podkreślił w nich, że Zmartwychwstanie Pańskie ma wymiar ponadczasowy. Jest aktualne zawsze. Wiara w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystus, powinna towarzyszyć nam w każdym momencie naszego życia, nawet w tych trudnych czasach w jakich teraz przyszło nam żyć. Na zakończenie św. Liturgii biskup Paweł podziękował zarówno duchowieństwu jak i przybyłym wiernym. Pozdrowił wszystkich świątecznie życząc wielu łask Bożych na każdy dzień. Najmłodszych uczestników wspólnej modlitwy władyka obdarował słodkimi upominkami.

Autor: ks. Ignacy Szwec