Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego w hajnowskim soborze świętej Trójcy

W dniach 26-27 września 2021 r. w hajnowskim soborze Św. Trójcy uroczyście obchodzono święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Tegorocznym świątecznym nabożeństwom przewodniczył Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski. W wigilię święta podczas Całonocnego Czuwania miało miejsce uroczyste wyniesienie Świętego Krzyża z ołtarza na środek cerkwi, gdzie biskup Paweł dokonał ceremonialnego podwyższenia Krzyża Pańskiego na cztery strony świata. Święta Liturgia zgromadziła rzesze wiernych z Hajnówki i okolic. Po zakończeniu św. Liturgii wszyscy zebrani udali się w uroczystej procesji na skrzyżowanie ul. Chemicznej i ul. Tamary Sołoniewicz, gdzie znajduje się najstarszy w Hajnówce przydrożny krzyż. Jego Ekscelencja biskup Paweł wraz z duchowieństwem oraz zgromadzonymi wiernymi wznieśli usilną modlitwę w intencji wszystkich zjednoczonych w żywym organizmie Cerkwi Chrystusowej.

Autor i zdjęcia: ks. Mariusz Jurczuk