Rekolekcje wielkopostne dzieci i młodzieży z parafii św. Dymitra w Hajnówce

11 kwietnia rozpoczęły się trzydniowe modlitewne spotkania najmłodszych parafian cerkwi św. Dymitra w Hajnówce przygotowane w ramach wielkopostnych rekolekcji. Przed rozpoczęciem wielkopostnych godzin kanonicznych i wieczerni do zebranych zwrócił się proboszcz parafii św. Dymitra ks. prot. Marek Jurczuk mówiąc między innymi: W cerkwi prawosławnej Wielki Post, który teraz przeżywamy, to czas szczególny, poświęcony na modlitwę, refleksję, zbliżenie się do Boga. Czas, kiedy trzeba się na chwilę zatrzymać, wyciszyć i zamyślić nad swoimi relacjami z Bogiem. Jak to uczynić w zgiełku otaczającego nas świata, tysiąca różnych spraw, które codziennie zaprzątają nam głowę? Właśnie temu powinny nam służyć rekolekcje. Za każdym razem kiedy w ciągu najbliższych kilku dni będziecie przekraczać próg cerkwi pamiętajcie o tym. Postarajcie się zostawić na zewnątrz codzienne troski, problemy, zmartwienia, ale też radości i uciechy. Nic nie jest ważniejsze od Boga. Po zakończonym nabożeństwie najmłodsi uczestnicy rekolekcji wielkopostnych udali się domu parafialnego aby wziąć udział w spotkaniu, przeprowadzonemu w formie pytań i odpowiedzi, poświęconemu przygotowaniu do spowiedzi i Eucharystii.

Autor i zdjęcia: Łukasz Parfieniuk