Nabór chórów do 41. MF Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej

Niespełna cztery miesiące dzielną nas od najważniejszego święta muzyki cerkiewnej w naszej Cerkwi i naszym kraju. W dniach 12-17 września 2022 roku w Hajnówce, w soborze św. Trójcy odbędzie się 41. edycja Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Czym byłby festiwal, gdyby nie artyści przybywający licznie do Hajnówki, by zaprezentować różne style muzyki cerkiewnej? W związku z powyższym organizatorzy zapraszają chóry polskie i zagraniczne do udział w festiwalu. Do uczestnictwa w festiwalu mogą przystąpić artyści z Polski i z zagranicy, prezentujący muzykę cerkiewną w sześciu kategoriach:

• chóry parafialne wiejskie
  • chóry parafialne miejskie
  • chóry dziecięco-młodzieżowe
  • chóry akademickie
  • chóry zawodowe
  • inne chóry i zespoły muzyczne.

Chóry, które wyrażają chęć udziału w wydarzeniu powinny przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową na adres: Stowarzyszenie Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej, ul. ks. Antoniego Dziewiatowskiego 15, 17-200 Hajnówka lub e-mail: festiwal@cerkiew.pl

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ: 30 lipca 2022r.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie oraz na stronie internetowej www.festiwal.cerkiew.pl. Zapraszamy także na profil społecznościowy: fb/hajnowskiednimuzykiceriewnej

W razie pytań i wątpliwości Biuro Festiwalowe pozostaje do dyspozycji: Biuro Festiwalowe, tel. +48 607 886 931, e-mail: festiwal@cerkiew.pl.

Autor: Emilia Korolczuk, Stowarzyszenie Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej

Zdjęcie: ks. Nikita Kazakiewicz