Biskup Paweł wziął udział w uroczystościach Święta Policji w Hajnówce

Policja Państwowa powstała 24 lipca 1919 r. i ten dzień przez Sejm Rzeczypospolitej ustanowiony został jako oficjalne Święto Policji. Komenda Główna świętowała 21 lipca, obchody centralne odbędą się w Katowicach 23 lipca, a w części komend powiatowych – także w Hajnówce na dzień obchodów tej ważnej rocznicy wybrano 22 lipca. Świąteczna zbiórka odbyła się w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury. W uroczystościach udział wzięli Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Paweł Prawosławny Biskup Hajnowski, starosta hajnowski Andrzej Skiepko, burmistrzowie i wójtowie jednostek samorządowych powiatu hajnowskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji, funkcjonariusze i pracownicy Policji, reprezentanci związków zawodowych, emerytowani policjanci oraz kapelani hajnowskiej Policji.

Oficjalną uroczystość poprzedziły nabożeństwa w intencji funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin. W środę rano, w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce.  Natomiast po południu miało miejsce Nabożeństwo Dziękczynne w intencji Policji w Cerkwi pw. Świętego Apostoła Jana Teologa w Nowoberezowie, które celebrował kapelan ksiądz Jan Kazimiruk.

za: www.hajnowka.naszemiasto.pl