Rekolekcje wielkopostne w hajnowskim soborze św. Trójcy

W dniach 03 – 05 kwietnia 2023 r. w Parafii prawosławnej św. Trójcy w Hajnówce odbyły się wielkopostne rekolekcje uczniów szkół podstawowych. W każdym dniu uczniowie uczestniczyli w nabożeństwach wielkopostnych,  które dzięki swej bogatej treści wprowadzały ich w nastrój duchowego spokoju  i zadumy. Zwieńczeniem rekolekcji była środowa Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów, w trakcie której niemalże wszyscy uczniowie przystąpili do sakramentów spowiedzi i Eucharystii. Po zakończeniu nabożeństwa ze słowem pouczenia do uczniów zwrócił się ks. Michał Niegierewicz, proboszcz Parafii św. Trójcy w Hajnówce, który przekazał cenne wskazówki na temat okresu Wielkiego Postu i prawidłowej postawy podczas modlitwy w cerkwi.

Autor i zdjęcie: ks. Nikita Kazakiewicz