Zaproszenie na Wieczór Wiejskich Chórów Parafialnych

Z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski w niedzielę 1 października o godz. 16.00, w cerkwi św. ap. i ew. Jana Teologa w Nowoberezowie, odbędzie się VI Wieczór Wiejskich Chórów Parafialnych. Niezwykłe wydarzenie, którego głównym celem jest ochrona od zapomnienia piękna śpiewów paraliturgicznych związanych z wiarą prawosławną. Poprzez wieczór chórów organizatorzy starają się szerzyć tradycję i kulturę regionu oraz integrować społeczności wiejskie. W tegorocznej edycji udział weźmie 10 chórów z parafii: Dubiny, Czyże, Szczyty-Dzięciołowo, Kuraszewo, Kleszczele, Narewka, Stary Kornin, Łosinka, Dubicze Cerkiewne, Nowoberezowo. Patronami medialnymi wydarzenia są: Prawosławny Serwis Internetowy Cerkiew.pl; Przegląd Prawosławny, Radio Orthodoxia, TVK Hajnówka, TV Podlasie, Radio Jard, Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, TVP Białystok.  Organizatorami VI Wieczoru Wiejskich Chórów Parafialnych są: Wójt Gminy Hajnówka Lucyna Smoktunowicz, Wiceprzewodniącza Rady Gminy Hajnówka Walentyna Biryłko oraz Parafia Prawosławna Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie. Wstęp wolny.

Wydarzenie na Facebook

Autor i zdjęcie: Adrian Kazimiruk