Jego Ekscelencja biskup Paweł uczestniczył w uroczystym odsłonięciu pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego

Od niedzieli 19 – 11 – 2023 r. postać Józefa Piłsudskiego spogląda z cokołu umiejscowionego naprzeciwko Urzędu Miasta w Hajnówce. W uroczystości odsłonięcia monumentu udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, samorządowcy, biskupi obu wyznań i licznie zebrani mieszkańcy. Wyjątkową oprawę zapewniła orkiestra wojskowa i kompania honorowa 18. Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku. Głównymi inicjatorami budowy pomnika Marszałka była Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży, a pomysł wsparły władze Hajnówki, które na ten cel przekazały grunt na skwerze im. Dr. Dymitra Wasilewskiego. Odsłonięcie postumentu poprzedziła wspólna modlitwa Jego Ekscelencji biskupa Pawła, biskupa rzymskokatolickiej diecezji drohiczyńskiej Piotra Sawczuka oraz ks. Tomasza Wigłasza z kościoła ewangelicko – augsburskiego.

Za: www.hajnowka.naszemiasto.pl